KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14477220
nr 1447 7220
Sten Ekendahl
(1897-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på duk, 67x97 cm, yttermått inklusive ram: 88x117 cm
Kondition: slitage
Sten Ekendahl, svensk bildkonstnär född 1897, död 1968.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 7 februari 2022
kl 18:56:59
4/2 11:44:30